TV.FATYM.COM nabízí:
TV-MIS.cz nabízí:
ABCD.bezva.info nabízí:
Milujte se! nabízí:
Spřátelené weby:
Blog o FATYMu zde, blog o TV-MIS.cz tv-mis.signaly.cz a další blog o TV-MIS zde.
Reklama
2x reklama z výměnného reklamního systému:

  - - - - - - - - - -
TV.FATYM.COM - testovací provoz
Zajímavá audia

NavštíveníPanny Marie

Při srpnové měsíční pouti v Hlubokých Mašůvkách měl kázání litoměřický biskup Jan Baxant. A o čem kázal?Odkaz na komentovaný titul: Jan Baxant: Navštívení Panny Marie
Otec biskup mluvil o poutních místech všeobecně a z toho mě zaujaly tyto dvě myšlenky: "Na poutní místa chodíme, abychom se určitou chvíli, určitou dobu, určitý čas mohli modlit. To totiž křesťan potřebuje." A jak říká sv. farář Arský: „Tak jako člověk dýchá, tak potřebuje i modlitbu. Jako tělo potřebuje dýchat, tak i duše potřebuje dech, jímž je modlitba.“
Dále pak navázal na liturgický text, ve kterém se četlo o navštívení Alžběty Pannou Marií. Opět nabízím jednu z myšlenek, jež mě zaujala: "Proč došlo k návštěvě Alžběty Pannou Marií? Jedno z možných vysvětlení, které si můžeme dát je, že obě dvě očekávaly narození dítěte. Stejné osudy, lidi spojují. Nemá tomu být tak, že by jeden žárlil na druhého a jeden záviděl tomu druhému. My máme mít radost z toho, že i ten druhý prožívá něco podobného jako my. Máme mít radost z toho, že i ten druhý požívá přízně Boží a že ta přízeň Boží se i nás dotkne."
Musím přiznat, že celá promluva otce biskupa mě velmi nadchla a to i přesto, že jsem ji poslouchala jen ze záznamu. Je v ní mnoho myšlenek k rozjímání. Vřele doporučuji!!!
"Jít za Kristem znamená přijímat i obtíže života, protože to není procházka růžovým sadem. Je tam však i mnoho krásných okamžiků."

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 30. 08. 2010 | 629 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Rychlé hledání:
Vyhledat text

Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 10753
Reklama
- - - - - - - - - -
2x reklama z výměnného reklamního systému.
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.


Web je umístěn na serverech A.M.I.M.S. - provozujeme rovněž TV-MIS.cz (křesťanská on-line internetová televize s programem on-demand tj. na vyžádání) a TV-MIS.com ve verzích ukrajinské, ruské a běloruské.