TV.FATYM.COM nabízí:
TV-MIS.cz nabízí:
ABCD.bezva.info nabízí:
Milujte se! nabízí:
Spřátelené weby:
Blog o FATYMu zde, blog o TV-MIS.cz tv-mis.signaly.cz a další blog o TV-MIS zde.
Reklama
2x reklama z výměnného reklamního systému:

  - - - - - - - - - -
TV.FATYM.COM - testovací provoz
Zajímavá audia

Matka Bohumila Langrová

Na TV-mis, jsem objevila před časem velmi cennou nahrávku, kterou si nyní po kliknutí na daný odkaz můžete poslechnout i vy. Životopisné pásmo o řeholní sestře matce Bohumile Langrové skutečně to stojí za to!Odkaz na komentovaný titul: Bohu a lidem byla milá
Audio nahrávka s názvem „Bohu a lidem byla milá“ obsahuje životopisné pásmo o Matce Bohumile Langrové z kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Jako úvod k této nahrávce nabízím pár životopisných údajů o této sestře.
Bohumila Langrová, vlastním jménem Žofie, se narodila v Brně – Slatině a to 1.12. 1896. Byla to řeholnice a také generální představená Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Jako generální představená kongregace nařídila poté, co dostala od komunistických orgánů dotazníky na počet sester a jejich postavení v řádu, že všechny novicky dostanou povolení složit řeholní sliby okamžitě, bez obvyklých čekacích lhůt, aby znemožnila komunistickým úřadům administrativně bránit novickám ve vstupu do kongregace. Určitou dobu skrývala ve svém klášteře pronásledovaného Otu Mádra. V roce 1952 byla zatčena a v rámci vykonstruovaného monstrprocesu Mádr a kol. odsouzena na 20 let do vězení. Propuštěna byla 11. května 1960 na amnestii. Moudře, statečně a prozíravě řídila kongregaci jak v těžkých dobách 2. světové války tak i v době útlaku církve totalitní komunistickou vládou. Důvěřovala v Boží pomoc v každé situaci. Sestra Bohumila Langrová zemřela 10. 5. 1979 ve Znojmě –Hradišti.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 19. 12. 2009 | 1429 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Rychlé hledání:
Vyhledat text

Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 11833
Reklama
- - - - - - - - - -
2x reklama z výměnného reklamního systému.
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.


Web je umístěn na serverech A.M.I.M.S. - provozujeme rovněž TV-MIS.cz (křesťanská on-line internetová televize s programem on-demand tj. na vyžádání) a TV-MIS.com ve verzích ukrajinské, ruské a běloruské.